Góry
chodzenie po górach
Twórca artykułu: Erik Wilde
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co kupić gdy chcesz rozpocząć chodzić po górach we wrześniu?

Góry jesienią wyglądają przepięknie, ale sporo osób rezygnuje wypraw w góry, ponieważ boi się przemarznięcia, szybko nadchodzącego zmierzchu i pierwszych śniegów oraz śliskich zboczy. Bez czego się nie ruszać na wyprawę jesienią?Przede wszystkim ważne są dobre buty. Bez nich nie będzie łatwo na trasach o różnej nawierzchni. Możemy nabyć buty na cały rok, ale dużo lepiej sprawdzą się buty przeznaczone na sezon jesień-zima.
używanie krzesiwa
Twórca artykułu: Lwp Kommunikáció
Na podstawie: http://www.flickr.com

Potrzebne produkty na wyprawy takie jak krzesiwo oraz odpowiednie buty do wspinaczki

Aranżowanie wakacji to niezbyt proste zadanie, w którym należy zadbać o mnogość składników. Podstawowym utrapieniem jest dobór wymarzonego oraz niedrogiego miejsca na wypoczynek, jednak powinno się także pamiętać o kilku koniecznych rzeczach, które znacznie ułatwią oraz uprzyjemnią pobyt w określonych warunkach.
góry
Twórca artykułu: Mariusz Chilmon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Spędzanie urlopu w górach

Góry stanowią bardzo specyficzny rodzaj terenu, obfitujący w atrakcyjne widoki i zróżnicowane krajobrazy. Przede wszystkim związane jest to z dużymi różnicami wysokości, przez które tak atrakcyjne krajobrazy są dobrze widoczne. Amatorów ich oglądania jest z każdym rokiem coraz większa liczba. Poza tym wiele osób co roku boryka się z pytaniem na temat miejsca spędzania zbliżającego się urlopu.
Bieszczady
Twórca artykułu: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co dają nam Bieszczady? Czemu właśnie tam powinniśmy pojechać?

Bieszczady, pomimo dość małej gęstości zaludnienia, były obszarem zamieszkałym już w epoce neolitu. Ciekawe zjawisko, zwłaszcza iż spora część starszych osad z biegiem czasu nabierała znaczenia i rozrastała się do wielkości potężnych dziś metropolii, a tego w Bieszczadach nie zaobserwujemy.
Tatry
Twórca artykułu: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co należy zrobić aby idealnie przygotować się do wakacji w górach ?

Każda osoba, która długo pracuje potrzebuje odpoczynku, dobrą okazją do tego mogą być wczasy oraz urlop. Jest sporo miejsc w naszym kraju będących celem turystów, choćby przepiękne Mazury wraz z jeziorami, polskie morze, czy nawet nawet góry. Szczególną popularnością szczycą się Tatry jak również Zakopane, oraz Karkonosze wraz z Karpaczem i szczytem Śnieżki. Należy pomyśleć o tym aby w wakacje pojechać w Tatry, gdyż góry mają wyjątkowy klimat. Dodatkowo planując wakacje musimy pamiętać o paru bardzo ważnych kwestiach.
zakopane
Twórca artykułu: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wypoczynek w stolicy Tatr czyli jak dobrze zorganizować wizytę w Zakopanem.

Jeśli ktokolwiek pomyśli o zimowym wypoczynku w górach to zapewne na samym początku skojarzy Tatry, wraz z ich stolicą to znaczy Zakopanem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie to miasto od dawna króluje pod względem popularności wśród wszystkich górskich miejscowości. Co roku przyjeżdżają do niego setki tysięcy turystów, którym nie straszne jest ani stanie w korkach na trasach dojazdowych, ani problemy z parkowaniem, ani wysoki poziom cen.
Wycieczka w góry
Twórca artykułu: Jiri Brozovsky
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wyruszamy na wypoczynek w góry

Gdziekolwiek byśmy nie jechali powinniśmy zadbać o to byśmy mieli gdzie nocować. Gdy chodzi np. o noclegi w górach, to na bank każdy turysta znajdzie właściwe miejsce dla siebie. W górach noclegi są stworzone w schroniskach, pensjonatachalbo hotelach. Wystarczy wjechać do górskiej wiosce, żeby dostrzec tabliczki informujące o tym, że w tym miejscu można wynająć pokoje. Dlatego kiedy mamy zamiar wyruszyć w góry, to na pewno uda nam się znaleźć świetne miejsce do tego, by tam nocować. Dużo zależy od tego, czego oczekujemy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.