Włochy - co należy zobaczyć ?

Mało jest osób, które mogą oprzeć się czarowi Włoch. Kto raz odwiedzi południe tego państwa, będzie chciał wrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w obszerne równiny a także wybrzeże o długości 1039 km ze żwirowymi, piaszczystymi i skalistymi plażami. Wyspy Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska flora oraz fauna a także kultura i sztuka powodują, iż Sycylia należy do najbardziej fascynujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego wagabundę bez względu na jego oczekiwania.
Włochy
Twórca artykułu: Romtomtom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielka rozpiętość obszarowa powoduje, iż możemy tu znaleźć tak łagodny klimat umiarkowany, jak też gorące rejony nad Adriatykiem. W wielu regionach znajdują się wiekowe miasta, przykuwające uwagę niepowtarzalną architekturą jak też legendami. Urzekająca jest również włoska kuchnia oraz krajobrazy oraz bliskość Watykanu, przesiąkniętego szczególną aurą.

Inne artykuły

Buty trekkingowe damskie najlepsze na górskie wycieczki

choroby
Wielu ludzi lubi przeznaczać urlop na wycieczki górskie. Mniej sprawni turyści wychodzą w góry na krótko, a noce spędzają w hotelach zlokalizowanych nieopodal górskich szlaków.


Trudno by było wyszczególnić na jednym oddechu każde włoskie miasta, które dobrze jest odwiedzić. (http://www.strefapodrozy.eu/n,Blog,wlochy-atrakcje) Jedne z nich są bardziej popularne, posiadające wręcz legendarną popularność i stanowiące miejsce pielgrzymek wierzących katolików albo zakochanych, inne, położone gdzieś na uboczu, są cichymi widzami historii. Do pierwszych kwalifikuje się Wenecja albo Rzym, do drugich skromne miasto San Gimignano, Syrakuzy bądź Bari. Planując eskapadę do Włoch i zwiedzanie zabytków nie można pominąć tych najważniejszych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.