Jakie jest właściwe dobranie wyposażenia sportowego?

Amatorzy snowboardu wiedzą, że o wiele prostszą od wyboru deski, ale identycznie istotną kwestią, jest stosowne dobranie butów.
W owych butach przebywamy przez dłuższy czas dnia, generalnie winny być wygodne, ciepłe, bez wątpienia nie przemakalne. Buty snowboard muszą gwarantować komfort użycia i pozwalać na właściwe czucie deski i stoku. System sznurowania charakteryzuje szybkość, wytrzymałość i możliwości adaptacji buta do formy stopy. Niektóre wiązania bardziej techniczne zezwalają także na adaptację buta do formy stopy wydzielając zawiązywanie na 2 strefy. Wiązanie klasyczne gwarantuje precyzję, lecz jest bardziej czasochłonne.

Buty nie mogą być za obszerne. Po zawiązaniu winien na tyle silnie podtrzymywać stopę, żeby pięta nie miała możności ruchu w górę ani na boki. W celu mocniejszego trzymania stopy w bucie, stosuje się szereg rozwiązań. But wewnętrzny może być sznurowany, spajany pasem z rzepem. Podwójne sznurowanie staje się standardem.

snowboard
Twórca artykułu: taki Lau
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszelki snowboard posiada swoje osobiste parametry, ukształtowanie, zgięcie, bądź stopień twardości. Testy gnu (więcej informacji) wykazały, że posiadają niezwykłą zwrotność, przyleganie i dokładność.

W dobrych sklepach pracują profesjonalni snowboardziści. Jeżeli jest to sklep prowadzony przez ludzi kochających snowboard, można mieć pewność, że pomogą w właściwym doborze deski. Po zakupie należytego sprzętu, wystarczy wyruszyć na stoki i radować się każdą sekundą jazdy.

Inne artykuły

Spędzanie urlopu w górach

góry
Twórca artykułu: Mariusz Chilmon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Góry stanowią bardzo specyficzny rodzaj terenu, obfitujący w atrakcyjne widoki i zróżnicowane krajobrazy. Przede wszystkim związane jest to z dużymi różnicami wysokości, przez które tak atrakcyjne krajobrazy są dobrze widoczne. Amatorów ich oglądania jest z każdym rokiem coraz większa liczba. Poza tym wiele osób co roku boryka się z pytaniem na temat miejsca spędzania zbliżającego się urlopu.


Przeciętna deska lib tech poświęcona jest dla wszystkich, od początkujących do wprawnych, ale lubiących wszelki charakter jazdy. Deski owe sięgają długością od podbródka do wysokości brwi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.