Zastosowanie busoli oraz manierki w różnych okolicznościach

Busola magnetyczna to modne urządzenie magnetyczne, które wykorzystuje się do wyznaczania magnetycznego bieguna. Busola ma igłę magnetyczną, podobnie jak kompas.Multum ludzi myli busolę z kompasem, aczkolwiek są to dwa różnorodne urządzenia. Busola jest bardziej rozbudowana aniżeli kompas, dlatego jest też znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola posiada też urządzenia celownicze, takie jak na przykład muszka oraz szczerbinka, mało tego posiada też lusterko oraz linijkę. Busola niewątpliwie będzie nadzwyczaj praktyczna dla osób, jakie nierzadko podróżują lub lubią różnego rodzaju wyprawy lub biwaki.

wyprawa górska
Twórca artykułu: Scrubhiker (USCdyer)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby wtedy posiadać przy sobie kompas albo właśnie busolę. Mimo tego, że są to inne urządzenia, to zasada działania jest taka sama. Busolę możemy odszukać w wielu sklepach online, jakie oferują sprzęt i akcesoria survivalowe. Do wyboru posiadamy różnorodne modele i rodzaje busoli, wobec tego przed zakupem pożądane byłoby poznać się z kilkoma z nich. Dzięki temu będziemy posiadać pewność, iż kupimy busolę, jaka z pewnością będzie nam odpowiadać i okaże się przydatna w terenie.

Równie praktyczna może okazać się manierka (przykładowa manierka). Manierki używano już w dawnych czasach, kiedyś były one stałym wyposażeniem myśliwych, żołnierzy albo pasterzy. Manierki to nieduże naczynia, w większości wypadków mieszczące 2 litry płynów, jakie skonstruowane są z twardego materiału. Manierki mogą posiadać rozliczne kształty - okrągłe, kwadratowe oraz inne. Rozpiętość manierek jest bardzo wielka. Wartością manierki bezsprzecznie jest to, że cechuje się ona wyjątkową, nadzwyczaj dobrą trwałością i wytrzymałością. Oryginalne manierki z minionych czasów zdołamy współcześnie ujrzeć w muzeach, jeżeli jednak sami potrzebowalibyśmy zaopatrzyć się w taką manierkę, zobaczmy jaki wybór oferują sklepy internetowe.


Inne artykuły

W ojczyźnie czy za granicą: gdzie wskazane jest spędzić urlop nad morzem?

spacer po plaży
Twórca artykułu: Nicolas DECOOPMAN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie wakacje nad morzem są solidnym wyborem. Bez cienia wątpienia nie każdy lubi w taki sposób spędzać wczasy. Niektórzy ludzie wolą od wylegiwania się na pisku po prostu dynamicznie spędzać wczasy. Wyprawy górskie dla osób przebojowych wydają się bardziej zachęcające. Niemniej jednakże warto chociaż raz wybrać się nad morze, żeby z kochanymi osobami spędzić upragniony czas wczasów. Przebywanie nad morzem nie musi przecież być tylko czasem leniuchowania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.