Z jakiego powodu jakikolwiek rowerzysta winien być wyposażony w bidon?

Każdy bez wyjątku rowerzysta wie, jak bardzo męcząca może być taka fizyczna aktywność.

Dlatego naprawdę ważne jest właściwe uzupełnianie płynów. Zwłaszcza w trakcie lata, gdy panują duże temperatury oraz duża wilgotność powietrza. Jadąc na wycieczką rowerową nie ma się gwarancji, że w okolicy jest jakiś sklep. Ponadto jeżdżąc rowerem po górach koniecznie trzeba się liczyć ze znacznie większym wysiłkiem jak również z dużo większym zapotrzebowaniem na napój. Warto w tym celu mieć ze sobą bidony rowerowe. Bowiem są znacznie wygodniejsze od zwykłej butelki z wodą. Rowerowe bidony montuje się w specjalnym koszyku, znajdującym się na rowerowej ramie. Nie trzeba więc dźwigać zbędnego balastu na plecach. Najczęściej zwykła butelka z wodą jest wkładana do plecaka. Odpowiednie akcesoria rowerowe pomagają przypiąć bidon do roweru. W ten sposób znika niebezpieczeństwo rozlania się wody w środku plecaka.

Inne artykuły

Brak ci inspiracji na ciekawy prezent? Kup kubek o wyglądzie obiektywu oraz uczyń komuś radość

obiektyw
Twórca artykułu: Kitmondo Marketplace
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ciekawe gadżety doskonale sprawdzą się w formie małych upominków ofiarowanych przy przeróżnych okolicznościach. Należy przyznać, że wyróżniają się one coraz większą oryginalnością oraz bywają naprawdę niebanalne. W sytuacji, jeżeli nie mamy inspiracji na zabawny lub nieszablonowy podarek, możemy odwiedzić właśnie sklepik z gadżetami i zapoznać się z jego asortymentem. Z pewnością wśród prezentowanych artykułów znajdziemy coś naprawdę interesującego oraz ładnego.


http://nexelo.pl/
Twórca artykułu: Incase
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rowerowe bidony zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego. Musi być na tyle odporny, żeby po upadnięciu na asfalt nie uległ uszkodzeniu. Tworzywo sztuczne powinno spełniać wymogi tyczące się materiałów, które mają styczność z produktami żywnościowymi. Dzięki temu zwykła woda nie nabierze charakterystycznego smaku jak również zapachu. Niektóre bidony robione są również z aluminium - polecane modele. Ale z uwagi na nieco mniejszą odporność na uszkodzenia oraz szybsze zużywanie się tego typu materiału, aluminiowe bidony są mniej popularne. Jednakże z tego tworzywa zazwyczaj są wykonywane inne przydatne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na korozję i jest co więcej naprawdę lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest naprawdę istotne w czasie górskich przejażdżek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.