Urlop coraz bliżej, wyjazd zaplanowany, ale czy zabezpieczyłeś swój dom?

Sprawa zabezpieczenia domu przed złodziejami nie dotyczy rzecz jasna wyłącznie wakacji, jednak bez wątpienia ten okres to czas, gdy tym bardziej musimy zatroszczyć się o to, żeby w czasie odpoczynku na plaży nie martwić się, czy aby ktoś nie rabuje nam części sprzętów.


Jeżeli jeszcze nie macie odpowiednio zabezpieczonego domu to ostatni moment, żeby się za to zabrać. Nawet najporządniejsze drzwi da się sforsować, więc może czas na monitoring domu? Naturalnie rozmaitego typu alarmy do użytku domowego można nabyć już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, też w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zwykle z czujników ruchu, tutaj alarmy są aktywowane przy próbie włamania, następnie użytkownik jest informowany o tym fakcie SMS-em lub telefonicznie. Naturalnie, gdy planujesz wyjazd musisz i tak wskazać osobę, która w przypadku włamania zareaguje.
Jeżeli musisz jednak całość scedować w ręce fachowców, warto postawić na firmę, jaka całościowo zajmie się ochroną domu, por. http://promitel.pl/c/458/wideodomofony.html. Zamontowanie czujników podczerwieni odpowiadających na ruch oraz magnetycznych, których wzbudzenie powoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu zapowiada interwencję pracowników ochrony. Gdy z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, oczywiście alarm może być wyłączony za pomocą specjalnego kodu znanego tylko domownikom i tym, którym go zdradzimy.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.