Różne obszary Polski – w jakie miejsce w tym sezonie udać się na odpoczynek?

Jednym z zajmujących największą powierzchnię kompleksów leśnych na terenie naszego państwa są Bory Tucholskie. Ten wielki obszar ma bardzo silnie urozmaiconą rzeźbę terenu, liczne jeziora, torfowiska, niespotykane w żadnym innym regionie kraju gatunki ptaków – to atrakcje przyciągające ogromne rzesze turystów.
Bory Tucholskie co roku licznie odwiedzają turyści pochodzący nie tylko z naszego kraju, ale także spoza niej. Rzeki i jeziora płynące przez obszar borów od bardzo dawna są miejscem naprawdę popularnym wśród kajakarzy. Czarne bociany, cietrzewie, wędrowne sokoły oraz głuszce przyciągają z kolei tłumy ornitologów. Tak wielkie natężenie ruchu turystycznego sprawia, że w sezonie urlopowym turyści wybierający Bory Tucholskie noclegi rezerwować muszą nawet kilka miesięcy wcześniej.
las
Twórca artykułu: Björn S...
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wielką popularnością cieszą się Bory Tucholskie noclegi tutaj zaś to przede wszystkim kwatery agroturystyczne oraz pensjonaty. Najcenniejsza część tego niezwykłego regionu została objęta ochroną w ramach Parku Narodowego Bory Tucholskie. Wśród położonych tutaj licznie jezior jednym z najbardziej pięknych jest Jezioro Charzykowskie. Już w okresie międzywojennym jezioro to przyciągało licznych turystów, także dzisiaj jest jedno z częściej odwiedzanych miejsc.

Inne artykuły

Dlaczego dobrze jest wybrać się na kajaki

jeziora
Może w Polsce nie posiadamy upalnego lata, ciepłego morza czy najlepszych stoków narciarskich, jednak za to posiadamy wspaniałe i powalające swą urodą rzeki! Jeśli więc cenimy aktywny wypoczynek, pragniemy odstresować się, oderwać myśli od codziennych problemów, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – wybierzmy urlop w kajaku.


Jednym z najczystszych regionów naszego kraju jest Podlasie. Pozbawione zanieczyszczeń powietrze, wyjątkowe krajobrazy zachęcają do odpoczynku w tym regionie. To właśnie na terenie Podlasia znajduje się Puszcza Białowieska. Ta część kraju przyciąga także wielu fanów kajakarstwa i żeglarstwa. Przyciąga ich tutaj między innymi Kanał Augustowski. Napływ turystów sprawił, że od dłuższego już czasu naprawdę mocno rozwija się agroturystyka Podlasie natomiast cieszy się coraz większą popularnością.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.