Poszukujesz interesującego miejsca na krótki urlop? Spróbuj na Dolny Śląsk, do Legnicy? Przekonaj się, co oferuje to miasto

Istnieje mnóstwo pomysłów, aby z przyjemnością zagospodarować wolny czas. Najczęściej w tego typu sytuacji planujemy interesujący relaks lub dużą dawkę lenistwa, czyli albo gdzieś się udajemy, by pospacerować, albo jesteśmy w mieszkaniu i odpoczywamy. To w której grupie się odnajdujesz jest zależne od mnóstwa wyznaczników, niemniej naprawdę warto aktywnie spędzać czas. Nieważne w jakim miejscu i jak, bo wszędzie można poczuć się naprawdę w porządku.

pokój hotelowy
Twórca artykułu: bizmac
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcesz zagospodarować wolny czas i próbujesz znaleźć interesującego miejsca, lub chcesz coś dobrego zjeść to restauracja Legnica jest świetną opcją: kliknij i zobacz dokładnie ofertę. Co wiemy o przeszłości tego miasta? Biorąc pod uwagę bliskość osad celtyckich, którebyły się na równinie niedaleko Ślęzy, Legnicę powinniśmy możemy wziąć za dziedziczkę osady Lugidunum. Jest ona potwierdzona przez źródła rzymskie, powstała z kolei na rozlewiskach Kaczawy. Pierwsze odnalezione w dokumentach wskazówki osadnictwa Słowian na wspomnianym terytorium Legnicy pochodzą z ósmego wieku. W tamtym bowiem momencie historycznym Legnica była właściwym grodem plemienia Trzebowian. Badania udowadniają, iż w czasach rządów Mieszka I założono tu nowy gród, który otrzymał formę tak nazwanego „grodu piastowskiego”. W 1248 roku miasto zostało stolicą Księstwa Legnickiego. Usytuowanie na prawie magdeburskim spowodowała, że już około 1264 roku zaczęto rozbudowywać miasto. Miasto znajdowało się także na zetknięciu szlaków handlowych z Niemiec, przez Wrocław, Kraków, aż do Kijowa. To spowodowało, że wystartował rozwój handlu i rzemiosła. W okresie średniowiecza czerpano również zyski z wydobycia złota w kopalni w Mikołajowicach.


Inne artykuły

Legnica gotowa na turystów

wakacje 2014
Legnica to śliczne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością trzeba zwiedzić.


Mimo rozmaitych problemów w Legnicy zachowało się mnóstwo obiektów architektury zabytkowej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.