Jak spędzać interesujący czas w Polsce?

Polska jest naprawdę interesującym krajem i na pewno warto go poznać. Wycieczka przygotowana odpowiednio wcześniej może przynieść ze sobą minimalne koszty. W dodatku coś najlepszego dla siebie odnajdą niemalże wszyscy, ponieważ kraj jest niesamowicie różnorodny. Posiadamy dostęp do morza, gór, jezior, miejsca idealne dla miłośników historii czy nawet zjawisk paranormalnych. Mnóstwo obiektów okrywa tajemnica, co jeszcze mocniej powiększa ich atrakcyjność. Zdecydowanie wszyscy odnajdą coś dla siebie.
Zamysłów jest naprawdę bardzo dużo.
kobiety na koniu
Na podstawie: flickr.com
Jeżeli fascynują nas zjawiska paranormalne, legendy, nawiedzone przez duchy miejsca, ciekawym planem będzie odwiedzenie takich tajemniczych miejsc. Warto zobaczyć zamek w Ogrodzieńcu. Znajduje się on na Szlaku Orlich Gniazd. Krąży na jego temat dużo strasznych historii, a najlepszą atrakcją jest nocna wycieczka po budowli. Przewodnik z pewnością nie ominą żadnej interesującej tajemnicy. Ogromne wrażenie robi także szpital psychiatryczny w Owińsku. Podczas II wojny światowej do budynku szpitala wtargnęli Niemcy, którzy zabili chorych, a dzieci wysłali do obozu.

Mieszkańcy twierdzą, że w okolicy istnieje możliwość spotkania duchów dzieci, a miejsce ma specyficzny, straszny klimat. Jeśli zjawiska nadprzyrodzone nas nie interesują, natomiast z chęcią oglądamy ciekawe okazy przyrody, konieczna będzie wizyta w Rudawach Janowickich, gdzie zobaczyć można piękne, niecodziennie Kolorowe Jeziorka. Kiedyś na tych terenach działała kopalnia, związki chemiczne barwią wodę, w związku z czym można podziwiać m.in. turkusową czy zieloną tafle wody. Ciekawy jest także krzywy las, znajdujący się w okolicach Gryfina. Nie do końca wiadomo, dlaczego sosny są wykrzywione - dodatkowo wszystkie w jednym kierunku. Zdecydowanie warto zobaczyć to miejsce. Jeśli natomiast mamy ochotę zobaczyć piękne scenerie, jak z bajki, należy z całą pewnością udać się do Mosznej, żeby zwiedzić wspaniały pałac.


Inne artykuły

Jakie restauracje we Wrocławiu są polecane i zaliczane do tych ekskluzywnych?

kuchnia - pejzaż
Twórca artykułu: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wrocław postrzegane jako miejsce spotkań, jest znane z wielu miast, gdzie można wśród znajomych zjeść posiłek. Dużo takich restauracji jest w centrum.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.