Co warto jest zwiedzić będąc w Kłodzku

Zwiedzać warto o każdej porze roku. Choć najwięcej turystów można spotykać w sezonie wakacyjnym, zimą także takie lokalizacje posiadają niezwykły urok, szczególnie górskie okolice. Atrakcje Kłodzko to szczególnie nadzwyczajne walory zdrowotne i wypoczynkowe. Świadczą o tym kurorty i sanatoria usytuowane na tym obszarze. Kotlina Kłodzka to dobre miejscetak jak dla amatorów wędrówek po górach, jak i dla tych, którzy pragną odprężyć się i wymoczyć się w leczniczych wodach.

Kłodzko zwiedzanie
Twórca artykułu: Bartlomiej Mostek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tropiciele łamigłówek i kryminalnych tajemnic też znajdą coś dla siebie. Twierdza Główna jest osobliwym zabytkiem architektury wojennej. (Noclegi Kłodzko) Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały krajobraz na Kłodzko i okolicę. Intrygująca podziemna trasa turystyczna zaintryguje nie tylko grotołazów. Włącza wyłoniony ciąg wykopów podziemnych, korytarzy i piwnic drążonych w czasach średniowiecza przez mieszkańców grodu pod domami starówki zarówno jako kryjówki, jak i składy. Średniowieczny most gotycki Świętego Jana dzięki swojej formie porównywany jest nieraz do popularnego Mostu Karola w Pradze. Most przetrwał nienaruszony liczne powodzie tak często dotykające te okolice. Specyficzne rzeźby z sylwetkami świętych ulokowane na kamiennej balustradzie mostu, są często fotografowane przez wędrowców. Fontanna z lwem z dwoma ogonami zdobi dojście do renesansowego ratusza. Blisko Ratusza jest figura maryjna na kolumnie, w otoczeniu świętych.


Inne artykuły

Legnica gotowa na turystów

wakacje 2014
Legnica to śliczne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością trzeba zwiedzić.


Mimo rozmaitych problemów w Legnicy zachowało się mnóstwo obiektów architektury zabytkowej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.