Co kupić gdy chcesz rozpocząć chodzić po górach we wrześniu?

Góry jesienią wyglądają przepięknie, lecz sporo osób rezygnuje wypraw w góry, ponieważ boi się przemarznięcia, szybko nadchodzącego zmierzchu i pierwszych śniegów oraz śliskich zboczy. W co się wyposażyć przed wyprawą jesienią?Najważniejszą rzeczą są solidne buty. Bez butów nie będzie łatwo na trasach o różnej nawierzchni. Można nabyć obuwie całoroczne, lecz dużo lepiej sprawdzają się wysokie buty przeznaczone na sezon jesień-zima.

chodzenie po górach jesienią
Twórca artykułu: hrvargas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobre buty powinny być ponad kostkę i mieć wzmacniane wiązania. Ponadto niezbędna jest wodoszczelna kurtka z podszewką ocieplającą, jaka może zapewnić ciepło nawet, kiedy jej górna warstwa jest wilgotna. Dobrze kiedy kurtka wyścielona jest polarem albo ma odczepiany polar i zamki pod pachami, bo zapewni to optymalną wentylację i ruch powietrza i ciepło. Jeżeli mowa o drobniejszych częściach garderoby, doskonale zdaje egzamin apaszka wielofunkcyjna, czyli coś na wzór komina, co jest równocześnie opaską. Do stroju dobrze jest przytwierdzić odblaskowy element. Oczywiście znakomita większość fasonów kurtek albo spodni (w ogóle rzeczy przeznaczonych do wędrówek po górach), ma wszyte odblaskowe paski, lecz dobrze jest mieć coś świecącego na przykład na głowie albo ramieniu, żebyśmy byli dobrze widoczni. Jeśli coś stałoby się nam w górach, dużo łatwiej zostaniemy odszukani gdy ktoś będzie oświetlał teren latarką. Jesienią w górach bardzo szybko zapada noc, więc trzeba zabierać czołówkę.


Inne artykuły

Potrzebne produkty na wyprawy takie jak krzesiwo oraz odpowiednie buty do wspinaczki

używanie krzesiwa
Twórca artykułu: Lwp Kommunikáció
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aranżowanie wakacji to niezbyt proste zadanie, w którym należy zadbać o mnogość składników. Podstawowym utrapieniem jest dobór wymarzonego oraz niedrogiego miejsca na wypoczynek, jednak powinno się także pamiętać o kilku koniecznych rzeczach, które znacznie ułatwią oraz uprzyjemnią pobyt w określonych warunkach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.