Gdzie kupić atrakcyjne upominki z wyjazdu do Krakowa?

Wakacje w Krakowie to zwiedzanie tych miejsc w przestrzeni miejskiej, które kojarzą się zwykle z wycieczkami szkolnymi. Legendarne zabytki ”zaliczane” są jako element obowiązkowy już na początku wycieczki. A potem pozostaje czas na przyjemności. Jedną z nich mogą być zakupy.


Kraków Rynek
Oczywiście to, czy będziemy z nich zadowoleni, jest uzależnione w dużej mierze od tego, co planujemy zakupić. Regionalne ozdoby do domu czy rustykalne akcesoria do kuchni na pewno możemy kupić w centralnych punktach miasta, Sukiennicach, blisko Rynku, na Kazimierzu lub w małych sklepach z pamiątkami. Obrazy, prace plastyczne albo inne formy sztuki tradycyjnej dostaniemy w galeriach artystycznych, których w Krakowie jest bez liku. Jeżeli lubimy przywozić pamiątki w postaci biżuterii, sklepów z biżuterią jest w Krakowie naprawdę mnóstwo. Co ciekawe, nadmorski bursztyn może być tu kilkukrotnie tańszy niż nad Morzem Bałtyckim. Natomiast jeśli ktoś przybył do Krakowa po ubrania, zakupy w Krakowie może zrobić w licznych galeriach i pasażach handlowych. Niektóre z nich są naprawdę spore i ich obejście może zabrać długie godziny. Można zakupić także chociażby sprawdź więcej tutaj.

Kraków smok wawelski
Twórca artykułu: Pawel Loj
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza sklepikami oferującymi świetne jakościowo regionalne wyroby nawiązujące do galicyjskich tradycji, których – powiedzmy sobie szczerze – jest niewiele, galeria handlowa nie ma ciekawszej oferty niż to, co spotkamy w każdym większym mieście, czyli sieciówki. Można w nich zakupić np. kliknij po więcej informacji. Znane marki, polskie i zagraniczne, lokują swoje sklepy wszędzie i akurat tym Kraków nie wyróżnia się na tle innych, większych, polskich miast. Jeśli ktoś poluje na oryginalne projekty młodych projektantów, Kraków, słynie z tego, że jest to miasto artystów, może zawieść jego oczekiwania. Za to osoby polujące na luksusowe marki zagraniczne pewnie wylądują na Rynku Głównym w dwóch kamienicach, w których koncentrują się butiki. Jeżeli ktoś chciałby opuścić Kraków z torbą z regionalnymi specjałami kulinarnymi, może kupić bajgle z różnymi dodatkami (mak, sezam, ser żółty), oscypki, inne serowe wyroby owcze i kozie albo mocno wędzoną kiełbasę lisiecką.

Zakupy w Krakowie mogą być udane, kiedy wiemy, czego szukamy i jeśli uda nam się ominąć pułapki zastawione na turystów – sztucznie podnoszone ceny, sprzedawanie produktów gorszej jakości jako unikatów i sprzedawanie nieudolnie wykonanego rękodzieła jako wyjątkowych prac znanego krakowskiego artysty.
15-06-19 13:15:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.