Nadmorskie miejscowości

Jeśli planujesz urlop nad Morzem Bałtyckim, to oprócz wylegiwania się na plaży i moczenia się w morzu, koniecznie pójdź na zwiedzanie nadmorskich miejscowości. A jest co oglądać! Gdynia, Kołobrzeg czy Sopot nęcą wieloma atrakcjami, ale prawdziwą perełką jest Gdańsk.
To magiczne, historyczne miasto pełne różnych atrakcji. Nęci nie tylko 20 kilometrami czystych plaż oraz szumem fal morskich, ale także licznymi zabytkami, galeriami i muzeami. Obligatoryjnym punktem programu zwiedzania powinno się stać Westerplatte - miejsce, gdzie wybuchła pierwsza bitwa II wojny światowej, a w którym dziś jest muzeum.
Gdańsk
Twórca artykułu: grego1402
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto zwiedzić również Bazylikę Mariacką i Katedrę Oliwską oraz pospacerować ciekawym Traktem Królewskim i atrakcyjną ulicą Mariacką, wypełnioną sklepami z różnymi pamiątkami, wśród których prym wiodą słynne na całym świecie wyroby i biżuteria z bursztynu bałtyckiego. Więcej: http://mng.gda.pl/edukacja/.

Gdańsk to prawdziwy eden dla miłośników kultury – obfituje w festiwale, koncerty, uliczne spektakle i warsztaty i wystawy. Także milusińscy spędzą w Gdańsku miło czas, nie tylko budując fortece i babki z piasku na plaży, ale i zwiedzając ogród zoologiczny w Oliwie. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami najlepiej zrelaksować się w cudownych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego albo na zachwycającej bogactwem przyrody Wyspie Sobieszewskiej.

To tylko niektóre atrakcje i zabytki Gdańska. To niezwykłe miasto pełne jest niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wyjazd do Gdańska na pewno okaże się niezapomnianą przeżyciem dla


Inne artykuły

Wspaniała propozycja na weekendowy wypad. Dokąd się wybrać?

Pokój dzienny
Twórca artykułu: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo wiele ludzi potrafi odpoczywać aktywnie i organizować sobie krótkie wypady w ciekawe miejsca. Jeśli pogoda i odległość trasy na to pozwala, są to wyjazdy rowerowe, jeśli nie – samochodem
17-08-18 08:30:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.