Najbardziej popularne kierunki wyjazdów na wakacje czyli z jakiego powodu warto odwiedzić Dubaj

Egzotyczne kraje od dawna bardzo kuszą turystów, w ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęła się cieszyć Azja oraz Afryka. Niezwykle modny zaczyna też być Dubaj, jedno z większych miast leżących na terenie Półwyspu Arabskiego. Ten właśnie rejon od dawna znany jest z ogromnych zasobów ropy naftowej, która zapewniła sporo bogactwa mieszkającym tam ludziom.

Dubaj
Twórca artykułu: Guilhem Vellut
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak jego włodarze dobrze wiedzą, że ropa kiedyś się skończy, i postanowili zainwestować pieniądze w rozwój turystyki. A że rejon ten ma również pod tym względem bardzo duży potencjał, to przez ostatnie lata Dubaj wakacje wyrósł na jedno z najbardziej popularnych miejsc odpoczynku turystów z połowy świata. Jednak kusi on nie tylko przepięknym morzem i mnóstwem atrakcji, lecz również bardzo dużą liczbą sklepów i butików. W Dubaju mają swoje placówki wszystkie znane firmy odzieżowe i kosmetyczne, a miesięczny okres zakupów, promocji i loterii przyciąga dziesiątki milionów osób chcących coś interesującego kupić.

Lecąc na wakacje w styczniu da się nie tylko świetnie wypocząć, lecz również przywieźć sporo drobiazgów upolowanych w ciekawych cenach. Z powodu odległości dzielącej Polskę od Dubaju liczyć się trzeba z większymi wydatkami, niż przy bliższych krajach. Sam lot trwa około sześciu godzin, ale za to na miejscu każdego turystę powitają przepiękne widoki i wielki przepych. Dużym powodzeniem pośród turystów szczególnie się cieszą loty z Wrocławia, właśnie z tej miejscowości obsługiwana jest regularna siatka lotów do Dubaju paru różnych operatorów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.