Niezbędne przedmioty, jakie trzeba zabrać na dziewicze obszary wspinaczki górzystej okażą się bezcenne w czasie wypraw

Jeżeli lubisz górską krainę to zdecydowanie jesteś tam w wszelkiej wolnej chwili. A kiedy nadciągają wakacje planujesz trasę oraz miejsce gdzie jedziesz w ten piękny region. Aczkolwiek powinnyśmy się dokładnie uszykować, tym bardziej jak wybieramy wysokie szczyty bądź kilkudniową wędrówkę.


zakopane
Twórca artykułu: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istotną rzeczą, którą powinnyśmy wziąć ze sobą jest busola. Tym bardziej jak kochamy obnażać dziewicze obszary i schodzić z tras krajoznawczych. Można dzięki niej wskazać trasę i iść w ślad w tym kierunku oraz pracuje podobnie jak kompas, czyli także ma igłę wskazującą kierunki ziemi z tą różnicą od kompasu, że busola zawiera akcesoria celownicze, jakie pomogą nam w drobiazgowym wyznaczeniu kierunku szlaku. Przydaje się zarówno turystom, żeglarzom, a też leśnikom czy też myśliwym.

Więc busola to urządzenie do nawigacji, żeby obliczyć kierunki bieguna magnetycznego, ma igłę magnetyczną oraz skalą zaopatrzone w sprzęty sprzyjające do skrupulatnego celowania, czyli określenie azymutu, co jest potrzebne przy rozeznań w terenie i określenia kierunku trasy. Może to być między innymi będący w ruchu pierścień z muszką i szczerbinką czy też lusterko, jakie dopomaga w celowaniu oraz nadzorowaniu wskazań igły magnetycznej. Również ważną rzeczą są buty do wspinaczki. Jeżeli wybieramy się na nowe, nieznane górzyste tereny należy wziąć odpowiednie buty. Ważną częścią stroju na wyprawie górskiej jest obuwie, tym bardziej jak przewidujemy wspinaczkę. Należy pamiętać, że inne buty są na trasach górskich natomiast inne do wspinaczki. Tutaj więcej na temat: busola.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.