Militaria online w najniższych cenach

Wielbiciele wypadów survivalowych cenią sobie rzeczy, jakie stale i wszędzie mogą się przydać. Taką rzeczą, którą można stosować niemal do wszystkiego jest delikatna i mocna linka spadochronowa. Pierwotnie używana była jako lina do zawieszenia spadochronów amerykańskich sił zbrojnych. Jej obwódka pleciona jest z 32 nylonowych prążków, a rdzeń komponuje się z siedmiu dwuwarstwowych włókien. Wersja militarna oznaczona jest liczbą 550, co oznacza, że ma 4 mm średnicy. Potrafi utrzymać obciążenie około 250 kg. Paracord w dotyku i zastosowaniu dość mocno różni się od pozostałych lin.
sklep z militariami
Twórca artykułu: Andrew Jensen
Na podstawie: http://www.flickr.com
W środku oplotu jest dużo pustego miejsca, przez co paracord faktycznie wcale nie ma przekroju koła, w zależności od pozycji przybiera odmienne kształty, a obwiązany dookoła mocno przedmiotu jest w stanie stać się nawet bardzo spłaszczoną elipsą. Oplot pokrywający linkę jest gładki i śliski, a wszystko sprawia przyjemne, miękkie wrażenie. W porównaniu do różnych linek paracord jest bardziej sprężysty, ewidentnie rozciągając się pod znacznym ciężarem.

Inne artykuły

Szukamy świetnego miejsca na wczasy.

wakacje - fotografia
Twórca artykułu: YougoPL
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poszukiwanie ciekawego miejsca na wczasy nie są łatwe. Dlaczego? Otóż za dużo miejsc mamy ochotę odwiedzić a jak wiadomo urlop nie trwa w nieskończoność. Tak, więc trzeba podjąć dobrą decyzję.


Wymienić nią można pęknięte sznurówki, a włókna doskonale sprawdzą się jako nici, lub baza linki wędkarskiej. Zdołamy go zastosować przy budowie kryjówki, do połączenia ekwipunku, w charakterze cięciwy łuku, czy nawet przy normalnym rozwieszaniu prania na dłuższej wyprawie. Delikatny w dotyku i prawidłowo dopasowujący się do konturów paracord wspaniale nadaje się do obwijania nim rękojeści noży, zaczepów menażek, bądź rączek plecaka. Wspaniale można także wyplatać z niego bransolety.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.