Co możemy zobaczyć na Hawajach? są tam najciekawsze atrakcje?

Hawaje są marzeniem wielu z nas, o jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Niesamowite krajobrazy, rewelacyjne plaże, wspaniała kultura i atmosfera wysp przyciąga podróżnych przez cały czas. Co na pewno warto tam zobaczyć?
hawaje
Twórca artykułu: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia warty ujrzenia jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, który został założony w 1916 roku. Możemy w nim ujrzeć niesamowity wulkaniczny krajobraz. Znajdują się tam dwa najbardziej aktywne a także największe wulkany na świecie, dzięki czemu liczne grono naukowców jest w stanie na bieżąco sprawdzać procesy, które doprowadziły do powstania archipelagu Wysp Hawajskich. Faktycznie też warty zobaczenia jest Park Narodowy Haleakala, jaki znajduje się na wyspie Maui.

Jest położony na powierzchni 118 kilometrów kwadratowych, ale aż 100 km kw. to tereny niedotknięte przez człowieka. Turyści mogą zwiedzać park jedynie specjalnie określoną krętą drogą, jaka prowadzi wzdłuż nawietrznej części wyspy. Chociażby jedynie przez te dwie możliwości wycieczki na Hawaje są niezwykle znane, lecz oczywiście nie wszystko. Jak będziemy na Hawajach na pewno odwiedzimy Honolulu, czyli najbardziej znane miasto archipelagu Wysp Hawajskich i także stolicę stanu. To najbardziej istotny ośrodek międzynarodowego biznesu, lecz również obrony militarnej, jest tam przecież Pearl Harbor. Kolejne miejsce to Molokini. Jest to
Hawaje
Twórca artykułu: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Na podstawie: http://www.flickr.com
malutka wyspa, która jest 4 kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Powstała przez zalanie krateru wulkanu, aktualnie to prawdziwa atrakcja turystyczna, gdyż jej kształt przypomina półksiężyc.

Inne artykuły

Co warto jest zwiedzić będąc w Kłodzku

Kłodzko
Twórca artykułu: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podróżować warto o każdej porze roku. Chociaż najwięcej turystów jest możliwość spotkać w sezonie wakacyjnym, zimą również takie lokalizacje posiadają niezwykły urok, zwłaszcza górzyste tereny. Atrakcje Kłodzko to w szczególności rewelacyjne atuty lecznicze i wypoczynkowe. Świadczą o tym kurorty i sanatoria zbudowane na tym terenie. Kotlina Kłodzka to najlepsze miejscezarówno dla amatorów wędrówek po górach, jak i dla tych, którzy pragną odprężyć się i wymoczyć się w uzdrawiających wodach.


Przyciąga także wielbicieli nurkowania, ponieważ woda wokół niej jest bardzo czysta i przejrzysta, widoczność tak naprawdę sięga aż 46 metrów. Na koniec powinniśmy także powiedzieć o wodospadzie Wailua. To jeden z najważniejszych wodospadów, jakie znajdują się na Hawajach. Ma trzydzieści pięć metrów wysokości, jest na wyspie Kauai. Do tego podnóża prowadzi błotnista i bardzo śliska ścieżka. W każdym roku wielbiciele ekstremalnych sportów montują wzdłuż trasy liny, jednakowoż są one niszczone przez władze, ponieważ jest to niezbyt bezpieczny teren. Na Hawaje można pojechać za rozsądne pieniądze, ciekawa opcją są Hawaje last minute. Dobrze z tego skorzystać i przekonać się, jak mało zapłaciliśmy.
16-03-07 11:48:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.