Praga w trzy dni? Z nami zobaczysz najistotniejsze miejsca tego niezwykłego miasta, dlatego już dzisiaj zacznij przygotowania do podróży

Z pewnością wielokrotnie zastanawiałeś się, gdzie pojechałbyś, mając odłożoną gotówkę. Niewątpliwie byłyby to dalekie wyjazdy, na przykład Pekin czy Nowy York. Ale wcale nie potrzeba jechać tak daleko, by doznać niesamowitych wrażeń i naprawdę wiele zobaczyć. Doskonałym wyborem, który nie domaga się takich finansów, jest podróżowanie do naszych sąsiadów, np. do Czech. Praga skrywa wiele przepięknych zabytków i miejsc, jakie zdążysz zobaczyć przez trzy dni.


miasto
Twórca artykułu: John Menard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozpocznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy którym mieści się uroczy ogród, szczególnie warty odwiedzin na wiosnę i latem (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-pragi). To bez wątpienia największy obiekt w Pradze, a cena biletu jest uzależniona od tego, jak wiele planujemy zwiedzić. Drugim obiektem jest Most Karola, mający 30 rzeźb. Znajduje się tutaj także żelazna brama, tuż obok pomnika Św. Jana Nepomucena, na której można przypiąć swoją kłódkę z imionami. To most osób zakochanych, dlatego kluczyk do kłódki trzeba wrzucić do Wełtawy. W Pradze nie brak też muzeów, a ogromne wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno trzeba zapłacić za wejściówkę do synagogi.
Praga
Na podstawie: www.orlicatravel.pl


Jeżeli cenimy zabytki powiązane z religią, nie możemy pominąć Kościoła Św. Mikołaja, jaki po prostu zapiera dech w piersiach. Jest rzeczywiście niespotykany, a od patrzenia się na mieszczące się na suficie freski aż rozboli głowa, bo nie można odwrócić od nich wzroku. Znakiem rozpoznawczym dla Pragi jest co więcej Vysehrad. Dzięki temu, iż na przystankach autobusowych oraz kolejowych znajdują się mapy, jak również można je otrzymać bezpłatnie w punktach informacyjnych, bez kłopotu dostaniemy się do każdego z charakteryzowanych miejsc. Dobrze nabyć bilet na całą dobę, by nie przejmować się kupowaniem biletów w ciągu dnia oraz dzięki komunikacji miejskiej dojechać do każdego miejsca.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.