Poznaj swe prawa - ta wiedza może się przydać

Po pierwsze przy kupnie biletu zbywca nie powinien wymagać od ciebie wyższej opłaty jedynie ze względu na narodowość lub punkt kupna biletu. Po drugie przysługują Ci też prawa w razie pojawienia się komplikacji.

Jest tak w razie opóźnienia albo odwołania lotu czy też nadkompletu przedsprzedaży, z powodu którego odmówiono ci wstępu na pokład samolotu. Gdy odmówiono ci przyjęcia na pokład, twój lot jest odwołany lub sprzedano więcej biletów niż miejsc w samolocie, linie lotnicze powinny: zorganizować ci podróż do punktu docelowego porównywalnym alternatywnym środkiem przewozu, albo zwrócić ci koszta biletu a także - w słusznych wypadkach - zapewnić ci bezpłatny przewóz do lotniska, z którego wyruszyłeś.

Inne artykuły

Każdego roku jeszcze więcej osób wyrusza w swoją wyprawę z lotniska Katowice-Pyrzowice

samoloty, lotnisko
Twórca artykułu: Atomic Taco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podróżowanie stało się teraz nie tylko czymś wykwintnym, co miało miejsce w przeszłości, ale w wyższym stopniu czymś ogólnodostępnym, z czego używa coraz to więcej ludzi.


W wypadku znacznego opóźnienia ( co najmniej pięć godzin) masz także prawo domagać się zwrotu pieniędzy (ale jeśli przyjmiesz zwrot kosztów, linie lotnicze nie muszą już gwarantować ci dalszej pomocy ani organizować dalszej podróży). Lotnicze linie powinny powiadomić cię o twoich prawach i o przyczynie istotnego opóźnienia albo odwołania lotu lub też odmowy wpuszczenia cię na pokład samolotu. W zależności od długości zamierzanego lotu jak też opóźnienia możesz także mieć prawo do napojów, posiłków, łączności (np. bezpłatnej rozmowy telefonicznej), a w przypadku konieczności również do noclegu (skylegal.pl).

zobacz
Twórca artykułu: Joe Kunzler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co więcej jeśli odmówiono ci przyjęcia na pokład , twój lot jest anulowany bądź dotrzesz z ponad 3-godzinnym poślizgiem do miejsca docelowego określonego na bilecie, możesz domagać się zadośćuczynienia. Gdy zaproponowano ci opcjonalny lot w podobnym czasie. Odszkodowanie za opóźniony lot nie przysługuje, jeżeli twój lot jest odwołany: z przyczyn szczególnych okoliczności, takich jak złe warunki pogodowe lub powiadomiono cię o odwołaniu lotu na dwa tygodnie przed zaplanowaną datą lotu lub zaproponowano ci opcjonalny lot na tej samej trasie w podobnym czasie co twój pierwotny lot.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.