Te rzeczy odpadają – czyli czego nie zabierać do walizki przed odlotem na wakacje

Wakacje, już będą wakacje – głoszą frazy znanej piosenki. I rzeczywiście,ni stąd ni zowąd, sezon urlopowy mamy w pełni. A jeśli wakacje to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w którym planujemy wypoczynek są ciepłe kraje. Koszt podobny jak w wypadku wypoczynku u nas, ale gwarancja pogody zdecydowanie większa. Jak już obieramy wariant, to przeważnie decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie ekscytujące, dla niektórych budzące strach, jednak w wielu wypadkach, to jedyna jedyny rodzaj transportu aby dobić do celu.
samolot
Twórca artykułu: Rob Faulkner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wejście do samolotu wiąże się z ciągiem procedur, które trzeba spełnić. Stąd na lotnisku dobrze byłoby być jakieś 2 godziny przed planowanym odlotem. Poza wzięciem ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak dokumenty, wypadałoby również uzyskać informację, czego nie należy wziąć na pokład samolotu.

Względy bezpieczeństwa dyktują, które przedmioty można ze sobą zabrać. W tych obostrzeniach zostały wymienione przedmioty, które możemy mieć ze sobą w bagażu podręcznym (​http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-pekinu). Nie każda linia lotnicza ma takie same obostrzenia, dlatego nasz spis ma jedynie kształt poglądowy. Na lotnisku obsługa mają prawo zażądać usunięcia każdego przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii
Twórca artykułu: TopRank Online Marketing
Na podstawie: http://www.flickr.com
I tak wszelkie ostre przedmioty są na ogół zabronione. Tak więc: druty, nożyczki, igły lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią buty na szpilkach. Leki takie jak: lakiery do paznokci, pasta do zębów, płyn do płukania ust, toniki, żele są dopuszczalne w ograniczonych ilościach. Na pokład samolotu nie można również brać ze sobą alkoholi, które nie zostały zakupione w strefie bezcłowej.

Inne artykuły

Rozkład lotów dostępny za pomocą internetowej wyszukiwarce lotów

lotnisko
Twórca artykułu: Rob Faulkner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z rozkładem przelotów rejsowych i różnych połączeń samolotowych będzie można zapoznać się w czasie przesiadywania na na obszarze lotniska oraz dzięki wykorzystaniu łącza internetowego. Rozkład lotów umieszczany na lotniskowych tablicach ogłoszeń jest ogromnie wygodny dla podróżnych linii lotniczych wyczekujących na wylot swojego samolotu albo na przylot samolotu przesiadkowego, którym będzie można kontynuować podróż.


Ze sprzętem sportowym też bywają problemy. Kule do kręgli można zapakować, ale np. szabli już nie. Tak samo zakaz dotyczy wędek (zerknij tutaj). O zakazie wnoszenia na pokładzie substancji chemicznych raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży należy sprawdzić czego nie możemy ze sobą zabierać, aby przy odprawie nie stresować się. Po co wcześniej psuć sobie uroki urlopu.
16-03-23 10:47:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.